Internet, online hry nebo sociální sítě byly důvodem problémů, které bylo nutné řešit, uvedlo 31 % rodičů v anketě, kterou pro společnost Integra EMEA pracující v oblasti kybernetické bezpečnosti mezi školami zorganizovala iniciativa Prťáci, která se hravou formou snaží o prevenci kyberšikany a závislosti na internetu.
Z průzkumu vyplývá, že 73 % rodičů se snaží monitorovat aktivitu svých dětí na internetu. „Dá se ale předpokládat, že to bude dost podobné, jako ve firmách. Lidé jsou přesvědčení o dostatečné kontrole, ve skutečnosti jí ale věnují nedostatečnou pozornost. Mimo jiného i proto, že kyberbezpečnosti nerozumí,“ míní David Pícha, obchodní manažer Integry v oblasti kybernetické bezpečnosti.
Potvrzuje to i průzkum: 77 % rodičů sice tvrdí, že děti učí, jak se na internetu chovat, současně jich ale 56 % přiznává, že by sami potřebovali poradit, jak se na sítích chovat.
Podle zkušeností Integry za poslední dva roky výrazně vzrostl počet hackerských útoků proti domácím počítačům. „Souvisí to s koronavirovou situací, která znamenala razantní přechod na home office a vyžádala si tak věnovat větší pozornost zabezpečení vzdáleného přístupu k firemním zařízením,“ dodává David Pícha. Na internetu si zkrátka musíme dávat pozor všichni – jak děti, tak i my dospělí.
Napište váš názor