Zima je sice už nějaký ten pátek v plném proudu, ale i tak se mezi řidiči najde spousta takových, kteří příchod chladného počasí podcenili a spoléhali se na to, že nenasněží. Jenomže se stalo a nezbývá, než dohonit to, co už mělo být dávno hotové. Co všechno by měl opozdilec v rámci přípravy auta na zimu udělat? Společně s odborníky ze servisu Auto-Poly jsme pro vás připravili seznam nejdůležitějších opatření.
1. Přezutí letních pneu na zimní
Česká legislativa řidičům nařizuje, aby jezdili na zimních pneumatikách v období od začátku listopadu do konce března, a to v případě, že je na silnici sníh, námraza nebo led, případně lze takové podmínky očekávat. S ohledem na aktuální předpověď počasí je na přezutí pneumatik nejvyšší čas.
Servis Škoda Praha připomíná, že starší pláště sjeté na zákonem stanovené minimum nejsou ani zdaleka tak výkonné jako nové pneumatiky. Položte si proto otázku, zda vám stojí úspora ve výši několik tisíc korun za zvýšené riziko ztráty kontroly nad vozem.
2. Seřízení světlometů
Správně fungující světlomety jsou základním kamenem aktivní bezpečnosti. Nechte si je seřídit a buďte na silnici vidět. Po zásahu techniků budete mít jistotu, že při jízdě neoslňujete ostatní účastníky provozu i to, že sami budete vidět tak dobře, jak to jen nejlépe jde.
3. Ošetření karoserie a podvozku
Počasí v zimě není k automobilu vůbec šetrné. Zvýšená vlhkost vyživuje korozi, která se snaží „sežrat“ karoserii a podvozek zaživa. Jak se proti ní bránit? Auto důkladně omyjte a navoskujte, případně opatřete speciálním přípravkem pro ochranu laku, tvz. sealantem.
Nenechte si ujít výhodnou zimní servisní akci
O tom, že vás kontrola vozu před zimou nevyjde na „majlant“, se můžete nechat přesvědčit v pražském autoservisu, který je součástí fleetového centra Auto-Poly. Zimní servisní akce Škoda vyjde na pouhých 249 Kč a mimo jiné zahrnuje zátěžový test autobaterie, kontrolu podvozku a diagnostiku. Zavítat mohou také majitelé vozů značky Volkswagen, jež pečlivá prohlídka nestojí o moc více.
Leave a reply