Dobrá podrážka je základem kvalitní obuvi. Chladné dny jsou tady a vy ještě nemáte koupené zimní boty? Nezoufejte! Na následujících řádcích se zaměříme zejména na to, jak si obstarat pohodlné boty s kvalitní podrážkou na zimu. Čtěte a inspirujte se s námi!
Jak správně vybrat podrážku do zimního terénu?
V zimním období dostávají boty zabrat. Aby nám bylo teplo, měli bychom si obstarat obuv s kvalitní podrážkou. Ta by měla splňovat hned několik důležitých kritérií. Jedině tak budeme v suchu a v teple za každého počasí.
V zimě oceníme pánské zimní boty s podrážkou, která bude mít protiskluzové vlastnosti. Díky ní nás nezaskočí ani čerstvě napadený sníh nebo led.
Podrážka zimní obuvi by měla být i dostatečně silná a vodoodpudivá. Vhodné jsou oděruodolné kousky, které se nebudou při zátěži oloupávat. Podrážka na naší zimní obuvi by měla být také vhodně odpružená. Míru odpružení udává i to, kam se s obuví chystáme vydat. Trekingové boty by měly být více odpružené, než je tomu např. u volnočasové obuvi. Jde hlavně o to, aby nebyla podrážka zimní obuvi tenká jako papír. S každým nášlapem bychom se měli cítit jako v bavlnce.
Zimní boty s dobře zpracovanou podrážkou můžeme nakupovat také na e-shopu CCC. Díky správnému odpružení obuvi můžeme snadno předcházet i bolestem zad a jiným potížím v oblasti pohybového aparátu. Všechno se vším souvisí. Kvalitní podrážka u zimní obuvi je zkrátka základ, který bychom neměli v žádném případě podceňovat.
Jaké další vlastnosti by měly mít podrážky zimní obuvi?
Důležitou vlastností podrážek do zimy je dobrá termostatika. Stěžejní je zejména trakčnost podešví. Neméně důležitá je i přilnavost podrážky k zemi. Velmi záleží na materiálu, z kterého je podrážka vyrobená. Výrobci podrážek často volí pryžové modely, které jsou vhodné i do proměnlivého počasí. Do zimního terénu se vám budou hodit i podrážky s hlubším vzorkem. Kvalitní zimní boty s hlubokým dezénem jsou k mání např. i v obchodech CCC. Tady se zimní obuví nešlápnete vedle.
Jak pečovat o zimní boty a podrážky?
Aby nám zimní boty sloužily déle než jednu sezónu, měly bychom o ně i vhodně pečovat. Týká se to nejen podrážky, ale celé zimní boty. Po použití postavte zimní obuv na suché místo. Určitě ji však nedávejte přímo na topení. Pořídit si můžete např. speciální sušáky na zimní boty.
Nejlepší službu však odvede klasické sušení na stinném a suchém místě. Vlhkou obuv můžete nejdříve vysušit i zmačkaným papírem či novinami. Ty totiž během chvilky pohltí vlhkost a sušení probíhá rychleji.
Do zimní obuvi bychom pak měli po použití instalovat i tzv. napínáky. Díky nim bude vaše zimní obuv perfektně držet svůj tvar. A to i po sportování nebo po celodenním nošení. Vnitřek boty pak můžete vybavit ochrannými vložkami. Ty a další obuvnické doplňky jsou k mání i v kamenných prodejnách CCC. Každá zimní obuv pak nepohrdne také impregnací, ochranným krémem v neutrální barvě a čistící pěnou, pastou nebo gelem. Pokud se vám do podrážek zimní obuvi dostanou kamínky či jiné nečistoty, snažte se je šetrně vyndat. Ostré kousky by totiž mohly narušit strukturu podrážky, v které by mohly následně vzniknout nežádoucí trhlinky.
Leave a reply