Menu

Co je nového?

Nebojte se hrát fotbal i v chladnějších měsících venku! Je to celoročně venkovní sport

Shares

Fotbal je v České republice nejpopulárnějším sportem, který dle dat platformy Týmuj aktivně provozuje čtvrtina sportovně zaměřené populace (25,6 %). Jeho výhodou je skutečnost, že patří mezi celoročně venkovní sporty. Vrcholové týmy nemají na podzim a v zimě problém s osvětlením či vyhřívanými trávníky, které dovolují celoroční provoz. Amatérské týmy nebo kamarádi, kteří si chodí jen tak zakopat, pak musí vhodně vybavená venkovní sportoviště vyhledávat. Pokud je mokro, je třeba najít hřiště s pevným povrchem, umělou trávou či některým z multifunkčních povrchů. Pro hru v pozdních odpoledních a večerních hodinách, pak najít umělé osvětlení.

reklama

„Fotbal je jednoznačně v České republice fenoménem. Hrají ho děti ve školkách, školách, teenageři i dospělí, lidé v práci a stále větší rozvoj zaznamenává i ženský fotbal,“ říká Petr Salomon z platformy Týmuj. „V chladnějších měsících pak hráči řeší problémy s venkovní teplotou, kvalitou terénu a dostatkem světla,“ dodává.

Stejně jako u jakékoli jiné sportovní aktivity je i u fotbalu třeba v chladnějších měsících zvolit vhodné oblečení. Jako základ se nabízí teplé funkční triko a teplé krátké funkční kalhoty. Pak další jedna či dvě vrstvy, dle předpokládané intenzity výkonu.

V chladnějších podzimních dnech je vhodné vybavení doplnit o nákrčník a rukavice. Při odpočinku nebo po hře je ideální přes sebe hned přehodit prodlouženou bundu, která zabrání prochladnutí a zahřeje až pod stehny.

reklama

Fotbal v zimě

Pro hru v pozdnějších odpoledních hodinách je třeba najít hřiště s umělým osvětlením. Takové prostory lze nalézt ve městech a dnes již často i v menších obcích, i když je mnohdy třeba za jejich pronájem zaplatit. Výhodou je zde ale také většinou profesionální povrch, umělá tráva či umělý multifunkční povrch, který umožňuje hru bez omezení i ve vlhkém počasí.


„Celoroční fotbal je výzvou, ale také jedinečnou příležitostí pro hráče všech úrovní, aby si v chladnějším počasí na podzim a v zimě zlepšili fyzickou kondici a posílili odolnost proti nepříznivým klimatickým podmínkám,“ uzavírá Petr Salomon.


Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru