Pod pojmem motokáry vyskočí člověku před očima obrázek malých kárek, ověnčených spoustou plastu a přiškrcených na rychlost kroku. Ale to je špatně! Každý normální a poctivý provozovatel motokárové dráhy vám podstrčí pořádnou motokáru, bez jakéhokoliv přiškrcení, jen s tím, co je potřeba k bezpečné a zábavné jízdě.
V půjčovnách motokár se setkáte nejčastěji s motokárami o obsahu 120 ccm, 200 ccm a 270 ccm. Při čemž motokáry o obsahu 120 ccm jsou převážně pro děti a úplné začátečníky. Ostatní jsou schopné jet až 70 kilometrů za hodinu.
Nebudu vás tu nudit nějakými technickými řečičkami vytaženými z internetu, ale spíš vlastními zkušenostmi. Vím, že si někdo myslí, že při jízdě motokárou musí nějak řadit. Tak to ale není, to se používá jen u závodních motokár, které jezdí extrémně rychle. Zato normální modely, se kterými se nejvíce setkáte, mají jen plyn a brzdu. To dělá jízdu mnohem snazší a samozřejmě i zábavnější, když se pořád nemusíte starat o nějaké řazení.
Jaký je tedy pocit z jízdy? Ze začátku se každý bojí, protože neví, jak to bude rychlé a zdali nemůže vylétnout z tratě (na těch lepších okruzích místo k vylétnutí je, na těch horších je celá trať obklopená gumami). Napodruhé se už tolik nebojíte a snažíte se jet rychleji, ale napotřetí se už nebojí nikdo a snaží se jet co nejrychleji to dokáže. Na některých drahách se vám započítává čas a tak můžete s přáteli soutěžit o to, kdo zajede rychlejší kolo.
Spousta lidí, kteří závodně jezdili motokáry, se nakonec dostali i do Formule 1. Patří mezi ně například Michael Schumacher, Ayrton Senna, Alain Prost, Fernando Alonso, Kimi Räikkönen, Jenson Button nebo Lewis Hamilton.
Takže pokud rádi jezdíte rychle a nechcete nikoho na silnici zabít, tak si najděte nejbližší motokárovou dráhu a jeďte se vyblbnout. Tratí je po celé republice spousta, a to včetně menších měst.
Leave a reply