Menu

Co je nového?

Do zahraničí bez cestovního pojištění? Zbytečný hazard, který si může dovolit málokdo

Sdílení

Zlomená noha v New Yorku? Zhruba 850 000 korun. Akutní zánět slepého střeva v Dubaji? Cirka 380 000 korun. Hospitalizace po autonehodě v Thajsku? Více než milion korun. Toto nejsou vymyšlená čísla, ale skutečné případy českých turistů z loňského roku. Všichni měli štěstí v neštěstí – byli pojištění. Riskéři naopak často končí s doživotními dluhy.


USA je země neomezených možností i účtů za léčbu

Nejdražší destinací pro zdravotní péči jsou jednoznačně Spojené státy a obyčejná návštěva pohotovosti se pohybuje kolem 2 500 dolarů. A to vám ještě ani nemusí nic být – je to jen vstupní poplatek.

Například ošetření zlomené ruky v New Yorku může snadno překročit částku milion korun. A to nepočítáme náklady na případný převoz do ČR.

Míříte do Asie? Pozor na kvalitu i cenu

Thajsko, Bali nebo Vietnam lákají cestovatele na nízké životní náklady. Jenže kvalitní zdravotní péče v těchto zemích často převyšuje evropské ceny. V Bangkoku stojí den na jednotce intenzivní péče v soukromé nemocnici kolem 15 000 dolarů. Státní nemocnice jsou levnější, ale kvalita péče může být tristní.

reklama

Arabské emiráty lákají na luxus se zlatou cenovkou

Dubaj a další emiráty jsou známé luxusem, který se odráží i v cenách zdravotní péče. Jeden den v nemocnici zde vyjde průměrně na 200 000 korun. Místní zdravotnictví je na špičkové úrovni, ale tomu odpovídají i ceny – bez pojištění do zahraničí vás často ani neošetří.


Zákeřné exotické destinace

V zemích jako Brazílie, Indonésie nebo Indie není problémem jen cena, ale i dostupnost kvalitní péče. Transport z odlehlých oblastí může stát statisíce. Například přeprava helikoptérou z indonéského ostrova do Singapuru vyjde na cca 850 000 korun.


Transport vrtulníkem je drahá záležitost

Raději se přepojistit, než narazit na nízký limit

Základní cestovní pojištění do exotických destinací často nestačí. Limit 3 miliony korun se může zdát hodně, ale v USA nebo Singapuru to nemusí pokrýt ani týdenní hospitalizaci. Proto zkušení cestovatelé volí limity 5 až 10 milionů korun. Rozdíl v ceně pojistky je přitom minimální.


A nejde jen o úrazy nebo nemoci. Kvalitní cestovní pojištění kryje i zrušení zájezdu, ztrátu zavazadel nebo odpovědnost za škodu. Případy, kdy turista neúmyslně poškodí drahé vybavení hotelu nebo způsobí nehodu, řeší pojišťovny velmi často.


Na co si dát pozor při výběru pojištění?

Nedívejte se jen na cenu. Důležité jsou limity plnění, spoluúčast a rozsah krytí. Například u potápění nebo vysokohorské turistiky budete potřebovat speciální připojištění.

Běžná pojistka nekryje aktivity nad 3 500 metrů nad mořem nebo potápění nad 40 metrů. Samozřejmě záleží na podmínkách konkrétní pojišťovny.

Cestovní pojištění je zkrátka jako padák – lepší ho mít a nepotřebovat než potřebovat a nemít. Za cenu jedné večeře v restauraci získáte jistotu, že vás případný zdravotní problém finančně nezruinuje. Sjednejte si ho online třeba hned teď.


Komentáře (2)

  • Maruška

    30. 10. 2024 - 11:48

    Líbí se mi věta: hazard, který si může dovolit málokdo… Ono naopak, málokdo si v dnešní době může dovolit vyrazit na dovolenou. A když už, tak nemá peníze na zbyt na pojištění…

    Odpovědět
  • Luboš Setzovský

    9. 11. 2024 - 21:25

    Ono je to chacha, dokud se nic nestane. To, že se člověk zadluží do konce života už je jiné kafe…

    Odpovědět

Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru