Menu

Co je nového?

Bojovník Miloš Petrášek: „MMA je o tvrdé přípravě, ale taky o jasné hlavě a odpočinku!“

Sdílení
Foto: Archiv Miloše Petráška, Youtube

V MMA jsou povoleny údery a chyty, bojuje se v postoji i na zemi. Souboj v osmiúhelníkové kleci je často velmi tvrdou zkouškou dovedností. Zápasník musí prokázat sílu, ale i hbitost. A mnohdy je to spíš o taktice než o tvrdých ránách. Ale ani ty nechybí.

reklama

Poděbradský bojovník Miloš Petrášek je velkým talentem tuzemské MMA scény. Tvrdě na sobě maká a na jeho vypracované postavě je to opravdu znát. V přípravě se věnuje i mentálnímu tréninku. Do ringu vstupuje s jasnou hlavou a jediným cílem – zvítězit. Jako akční hrdina si však nepřipadá. A když po náročném tréninku odpočívá, tak je to před televizní obrazovkou.

Jak jste se dostal k MMA?
Moc mě nebavily kolektivní sporty. Měl jsem to takhle už od mala. Bylo mi devět let, když jsem začal chodit v Poděbradech na tréninky k Lukáši Blažkovi. Pak jsem se do toho v patnácti pořádně opřel, najednou to pro mě bylo důležitější, bral jsem to víc vážně. Od té doby makám.

reklama

Kdo vás na vaší cestě „bojovníka“ provází?
Tak je to především moje snoubenka Andrejka. Jsme spolu už šest let a nyní nás čeká další etapa společného života. Ve sportovním životě je pro mě důležitý můj trenér André Reinders. Je to člověk, kterého chcete mít v zádech, hlavně při zápase. A mám to štěstí, že můžu trénovat s těmi nejlepšími, jako třeba s Karlosem Vémolou.


Kolik hodin denně strávíte tréninkem?
Většinou trénuju tři až čtyři hodiny denně, někdy je to hodně intenzivní. Být fyzicky připravený je pro mě rozhodující. Je super mít vypracovanou techniku, ale když to člověk neudýchá, tak mu k ničemu není. Proto běhám a v rámci tréninku dělám crossfit.



Věnoval jste se někdy asijskému bojovému umění jako je třeba Taekwondo, judo nebo karate?
Během přípravy věnuju každému z těchto sportů určitou pozornost. MMA je o kombinaci technik, kdybych se soustředil jenom na jednu, daleko bych se nedostal.

reklama

Vyžaduje MMA specifickou dietu?
Pokud člověk zápasí v nižší váhové kategorii, tak se zpravidla musí hlídat po celou dobu přípravy. S tím jsou spojená i pravidla, co a kdy jíst.

Běžně se pohybuju na váze kolem 105 kilo, před zápasem se musím dostat pod 93 kilogramů.

Jak dlouhá je příprava před zápasem a co vše obnáší?
Připravuju se tři měsíce. Během té doby mám hodně sparringu, silový a kondiční trénink. K tomu se ještě přidá mentální příprava, abych měl správně nastavenou hlavu, a většinou absolvuju nějaký zahraniční kemp. Z těch návštěv zahraničí mi nejvíc vyhovovalo Švédsko, kde jsem byl dvakrát. Jednou s týmem a jednou jsem se tam vypravil sám trénovat s místními borci.


Odnesl jste si ze zápasu někdy vážnější zranění?
Ne, nikdy. Zranění se většinou stávají v tréninku. Mám celkem štěstí. Žádné vážnější úrazy jsem si z tohoto sportu neodnesl, akorát zlomené prsty.



Jaký je pro vás efektivní způsob odpočinku?
Mám to jasně rozdělené. Při tréninku makám, odpočinek si dopřávám mimo tělocvičnu.

reklama

Snažím se maximum času trávit se svojí snoubenkou. Někdy je prostě potřeba nabrat síly klidně i odpočinkem u televize.

Jaký je váš oblíbený akční hrdina?
Dělám bojová umění už od mala, tenhle sport mě vždycky bavil, a to i v různých seriálech. Pomatuju si, že jsem dřív koukal třeba na Walker Texas Ranger, asi jako každý. Před nějakými třemi lety mě chytla série Into the Badlands. Teď na jaře budou dávat druhou půlku poslední série, jsem hodně zvědavý, jak to celé dopadne. Takhle dobře udělané bojové scény jsem už dlouho neviděl.


Zápas v UFC trval jen 26 vteřin! Rozhodčí ho pak raději ukončil


Napište váš názor

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Využíváme Akismet k redukci spamu. Zjistěte více.

Přidat na Seznam.cz
Nahoru